Насловна

Кои сме ние

Ресторанот "Ѕвезден Океан" се наоѓа во срцето на главниот град. На само една минута пешачење од Соборниот храм, позади Домот на градежници ќе го најдете местото што ги крие тајните на здравата исхрана. Нашите гости се луѓе кои знаат да уживаат во својот оброк и сакаат да јадат свежа и вкусна храна. Знаеме дека звучи неверојатно, но нашите кувари се врвни професионалци и докажани мајстори на својот занает кои одлично ја познаваат кинеската кујна, токму поради фактот дека и самите се кинези. Како што гледате, кај нас нема ништо случајно. Ова место го направивме со многу внимание и многу љубов за да уживаме исто колку и вие... во најздравата и највкусната храна на светот!

 

 

RPWYQUF

АКЦИЈА

За прв пат ви нудиме достава секој ден од 10:00 до 00:00 часот со акција на бесплатна достава во сите реони за сума над 600, 1150 и 1650ден.

За секоја нарачка над 600 ден. бесплатна достава во реонот на Центар.

За секоја нарачка над 1150 ден. бесплатна достава во реоните на:

Карпош1 до Карпош3, Козле, Тафталиџе, Кисела Вода (од рампа до Усје, без Припор) и Аеродром

За секоја нарачка над 1550 ден бесплатна достава во реоните на:

Карпош 4, Влае, Ѓорче Петров,  Н. Лисиче, Усје

За прв пат достава и во недела од 12:00 до 22:00 часот

Секој нарачка од 1000ден. ви носи гратис 4 традиционални десерти

(важи само за недела)


По повод Kинеската нова година нашиот ресторан во новогодишен кинески амбиент ги поканува сите обожаватели на нашите специјалитети да уживаат во нашата храна и амбиент од 09.02.2013 -13.02.2013.

 

 

 

Задолжителна претходна резервација на тел: 02/3222723 и 075287345 Ве очекуваат кинески чај - од куќата, новогодишен подарок и пелмени со скриена паричка за најсреќниот.

На секоја дополнително нарачана порција пелмени следи 20% попуст


"Ѕвезден Океан"

За сите посетители со било кој нарачан специјалитет од нашето мени и покажување на добиената СМС порака, подарува "Оризова Палачинка" со зеленчук во "Мису Сос".


На останатите два нови специјалитета ("Салата од кинеска зелка и Тофу" и десертот "Чија Паи") добивате 10% попуст.

Кинески ресторан - Ѕвезден Океан со нови специјалитети.


ПРОМОЦИЈА
НА НОВИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ ВО
КИНЕСКИОТ РЕСТОРАН „ЅВЕЗДЕН ОКЕАН“

СО 30% ПОПУСТ


 

ПОНУДА ЗА ДОРУЧЕК, РУЧЕК И ВЕЧЕРА

СО ДОСТАВА ДО КАНЦЕЛАРИЈА ИЛИ ДОМА

5 ВРСТИ НА ПАКЕТИ СО ГОЛЕМ ИЗБОР НА САЛАТИ И СУПИ, ПИЛЕШКО, СВИНСКО, ТЕЛЕШКО, ВЕГЕТАРИЈАНСКИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ, ОРИЗ И НУДЛС
ПОНУДАТА ВКЛУЧУВА ИЗБОР ОД 20 ВРСТИ НА СПЕЦИЈАЛИТЕТИ ВО КОМБИНАЦИЈА СО ОРИЗ ИЛИ НУДЛС

ПОВЕЛЕТЕ НАРАЧАЈТЕ!

 

Наша анкета

Дали Ви се допаѓа Кинеската кујна ?